Nie chodzi tu
tylko o kawę...

KOFEINA

Projekt niestandardowej formy menu dla jednej z najpopularniejszych kawiarni w centrum Gdyni

Dla wielu osób kawiarnia Kofeina, znajdująca się w centrum Gdyni, jest miejscem spotkań, podczas których można delektować się smakiem kawy lub przegryźć coś o każdej porze dnia. Jest także miejscem pracy dla wielu osób, którzy lubią usiąść tu z laptopami…

... dlatego przeglądając menu, odbiorca znajduje miejsce na własne notatki lub szkice.

Taką kartkę można wziąć ze sobą do domu, co z pewnością pozostawia w pamięci kawiarnię i zachęca do ponownego odwiedzenia jej. 

The Daily Menu - Kofeina

Menu oddaje klimat kawiarni oraz nawiązuje do estetyki “na szybko wydrukowanej gazety”, gdzie na samej górze widnieje tytuł: “The Daily Menu – Kofeina”. Do wydruku został użyty ekologiczny papier.

Dla prawdziwych kawowych smakoszy:

Lubimy czasami “oderwać się od pracy przy komputerze” – cieszymy się, że w tym projekcie ilustracje zostały stworzone, za pomocą cienkopisu, a następnie zeskanowane i wprowadzone do projektu na komputerze.

Kofeina oferuje wiele alternatywnych metod zaparzania kawy, na co postanowiliśmy zwrócić ilustracjami szczególną uwagę – teraz nie da się ich przeoczyć, nawet zamawiając kawę w zaspanym nastroju.

Co myślisz o Kofeinie?

Kto nie lubi dobrego feedbacku!
Osoba odwiedzająca Kofeinę, może też napisać parę słów odnośnie kawiarni w przygotowanych rubrykach, co daje szybki feedback na temat obsługi czy innych aspektów, związanych z wizytą w kawiarni.

A jak już zaczęliśmy rysować...

… to nas poniosło i zilustrowaliśmy jeszcze detal na karcie z winami, gdzie nasza Klientka świetnie doradziła, aby “przewrócić butelkę”. Tak też zrobiliśmy i bardzo spodobał nam się efekt ostateczny. 

najważniejszy aspekt?

Czytelność. Wielkość tekstu, przejrzystość oraz stopniowe “prowadzenie” wzroku odbiorcy – są to rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania.

Rozbicie menu na kilka kartek, z których każda jest ciekawie zaprojektowana i inna od poprzedniej, dało możliwość spokojnego rozmieszczenia tekstu, bez obaw zbyt wielkiego ścisku informacji. 

PODOBAJĄ CI SIĘ ZDJĘCIA MENU?

SPRAWDŹ REALIZACJE FOTOGRAFICZNE

Oprócz projektowania graficznego, zajmujemy się również fotografią. 
Koniecznie sprawdź nasze realizacje.

A może nabrałeś ochotę na kawę?